Оман повідомив європейських чиновників, що повернення до попередніх умов в Ормузькій протоці є неможливим. Вони розглядають можливість введення плати за послуги, такі як ліквідація забруднень або навігаційна допомога, для суден, що проходять через цей шлях. Оман вивчає системи плати, що застосовуються на інших морських маршрутах, але поки невідомо, чи вони стануть обов’язковими. США, Європа та арабські країни Перського заливу хвилюються, що Оман і Іран можуть уведенням плати загострити ситуацію в протоці. Президент Франції зустрінеться з лідером Оману для обговорення питань безпеки морських маршрутів через Ормузьку протоку.
